Sitenizin Sol Araç Menüsü’nden Kısa Sınavlar ve Testler aracını seçin. Sınavlar bölümünden, almak istediğiniz değerlendirmenin başlığına tıklayın. Değerlendirme, son tarihi, test için izin verilen süre ve izin verilen başvuru sayısı hakkında özet bilgiler içeren bir giriş ekranı görüntülenecektir.

Değerlendirmenize başlamak için hazır olduğunuzda Değerlendirmeye Başla’yı tıklayın. Sınav ayarlarında izin verilirse, değerlendirmedeki farklı bir soruya atlamak için İçindekiler düğmesini tıklayabilirsiniz.

Test zamanlanmışsa, kalan zaman değerlendirmenin en üstünde görünecektir. Geri sayım saatini göstermek veya gizlemek için Kalan Zamanı Göster / Gizle düğmesine tıklayabilirsiniz. Soru Kalan Süre geri sayım saatinin altında görüntülenecektir. Yanıtınızı seçin veya verilen alanlara girin.

Test ayarlarında izin verilirse, önceki bir soruya geri dönmek için Önceki düğmesini kullanabilirsiniz. Soruyu cevapladıktan sonra, yanıtınızı kaydetmek ve bir sonraki soruya geçmek için İleri’yi tıklayın. Ayrıca, cevabınızı kaydetmek için herhangi bir soruya kaydet seçeneğini de tıklayabilirsiniz.

Değerlendirmedeki tüm soruları cevapladığınızda, Kaydet’i ve ardından Notlandırılmak Üzere Gönder’i tıklayın.