Profiliniz sistem genelinde tüm derslerinizde geçerlidir. Durum mesajları, fotoğrafınız, biyografi, iletişim bilgileri, sosyal ağ bilgileri ve gizlilik ayarları gibi sizinle ilgili bilgileri içerir.

Bazı kurumlar, kullanıcı hesapları oluşturulduğunda Profildeki alanları otomatik olarak günceller. Tipik kurumsal güncellemeler, kullanıcı fotoğrafını ve e-posta adresini içerir. Tüm profil alanları isteğe bağlıdır.

Profil menüsünden, profil ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Fotoğrafınızı değiştirebilir, bir güncelleme paylaşabilirsiniz. Resimler sekmesinden kişisel galerinizi oluşturabilirsiniz. Arkadaşlar sekmesinden çeşitli arama kriterleriyle sisteme kayıtlı kişileri arkadaş olarak ekleyebilirsiniz. Ara sekmesinden sistem içerisindeki diğer kullanıcıları çeşitli arama kriterleriyle bulabilirsiniz. Gizlilik sekmesi ile çeşitli bilgilerinizin görünürlük ayarlarını değiştirebilirsiniz. Ayarlar sekmesinden ise e-posta bildirimlerinizi, Twitter entegrasyonu ve araç ayarlarını yapılandırabilirsiniz.