Ödevler aracı, eğitmenlerin çevrimiçi ödevler oluşturmasına, dağıtmasına, toplamasına ve notlandırmasına izin verir. Ödevler genellikle özeldir; Öğrenci gönderimleri sitenin diğer kullanıcıları tarafından görülmez. Ancak, eğitmen istenirse ödevlerin akran değerlendirmesini etkinleştirme seçeneğine sahiptir. Atamalar, öğretmenin tercihine bağlı olarak, Zengin Metin Düzenleyicisi kullanılarak dosya yükleme veya çevrimiçi olarak gönderilebilir. Dersinizdeki Sol Araç Menüsü’nden Ödevler aracını seçerek araca erişebilirsiniz. Listedeki ödevin başlığına tıklayarak göndermek istediğiniz ödevi seçin.

Gönderim metninizi Zengin Metin Düzenleyiciyi kullanarak metin alanına girin (Eğer eğitmeniniz tarafından sadece dosya yüklemeniz istenmişse dosyayı yükleyin). Ekler altında, bilgisayarınızdan yüklenecek dosyayı seçmek için Dosya Seç düğmesini tıklatın. Dosyanızı ekledikten sonra, dosyanın altında dosya adı, dosya boyutu ve yükleme zaman damgası Ekler altında görüntülenecektir.

 

Dikkat: Yanlış dosyayı seçtiyseniz eki kaldırmak için Kaldır’ı tıklatabilirsiniz.

Ödevinizi göndermeye hazır olduğunuzda, ödev gönderiminizi tamamlamak için Gönder düğmesini tıklayın.

İpucu: Göndermeye hazır değilseniz, gönderimi önizlemek için Önizleme’yi, gönderiminizi kaydedip daha sonra göndermek için Taslağı Kaydet’i seçebilirsiniz. Kaydetmeden veya göndermeden ödevden çıkmak için İptal’i tıklayın. Ödevinizi gönderdikten sonra, ekranda bir onay mesajı alacaksınız. Ek olarak, e-posta bildirimleri almayı seçtiyseniz, gönderiminizin onayını da alacaksınız.